Migros Sanal Market ile Nasıl Alışveriş Yapılır?

Migros Sanal Market ile Nasıl Alışveriş Yapılır?

Türkiye’nin ilk sanal market uygulaması olan Migros Sanal Market, Türkiye’nin en büyük ve yaygın gıda e-ticaret sitesi olarak, 1997 yılından beri hizmet vermektedir. Migros Sanal Market’te satılan tüm ürünler, Migros mağazaları ile aynı fiyat ve avantajlara sahip olup 7 gün 24 saat boyunca internet üzerinden sipariş edilebilmektedir.

Migros 2010 yılında Iphone üzerinden gerçekleştirdiği  Mobil Market uygulaması sayesinde  Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından ” Perakendede Yılın Teknoloji Uygulaması” ödülüne layık görülmüştür.

Migros Sanal Marketten Online Alışveriş Yapmak

Migros Sanal Market ile alışveriş yapabilmek için öncelikle üye formunu doldurup, üyelik işlemlerini tamamlamalısınız ;üye iseniz ‘Üye Girişi kısmından girişinizi yapınız.

Migros Sanal Market’te online stok sistemi kullanıldığı için ”Bölge Seçim” ekranında yapacağınız seçimle bulunduğunuz ya da siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye hizmet veren mağazanın stoklarına bağlanırsınız. Dolasıyla siparişinizin gelmesini istediğiniz bölgeye göre seçiminizi yapınız.

”Arama” kısmından istediğiniz  ürünü arayabilir ya da ana sayfadaki reyonlar arasında gezinerek ürünleri seçebilirsiniz. Belirlediğiniz ürünleri ”Sepete Ekle” seçeneğine tıklayarak sepetinize atabilir, alışverişinizi bitirdikten sonra ”Sepetimi Görüntüle” diyerek neler aldığınızı görebilirsiniz.

Aradığınız ürün stoklarda kalmamışsa Migros ekibi sizin için aynı ayarda başka bir ürün seçecektir ama isterseniz sizde alternatif ürününüzü seçebilirsiniz.

Migros Sanal Market İle Nasıl Alışveriş Yapılır

Alışverişinizi bitirdikten sonra siparişinizi oluşturma esnasında açılan teslimat ekranında “Siparişim onaylandığında SMS ile bilgilendirme almak istiyorum.” seçeneğini işaretlediğinizde, üyelik bilgilerinizde kayıtlı cep telefonu numaranıza sipariş onay SMS ’iniz otomatik olarak gönderilecektir.

Kendi planınıza göre siparişinizin geleceği saat aralığını belirleyebilirsiniz ancak  yoğunluk varsa ertesi günü beklemek zorunda kalabilirsiniz.Eğer beklemek istemiyorsanız siparişinizi bilgilendirme numaranızdan  takip ederek şeçim yaptığınız bölge mağazasından da alabilirsiniz.

Ödemenizi ise ister internet üzerinden kart numaranızı ve bilgilerinizi girerek, ister siparişiniz kapıya geldiğinde nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Ödemesini tamamladığınız siparişinizi sipariş teslimat saatinizden 1 saat öncesine kadar güncelleyebilirsiniz. Mevcut siparişinize ek yapmak isterseniz seçtiğiniz siparişe eklemek istediğiniz ürünleri her zaman sepete atıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ek siparişiniz seçtiğiniz siparişle aynı zamanda aynı adrese teslim edilecektir, ayrıca nakliye ücreti de ödemezsiniz. Fakat önceki siparişi hangi ödeme seçeneği ile sonlandırdıysanız, ek yaptığınız siparişi de yine aynı ödeme seçeneklerinden biri ile tamamlamanız gerekir.

Keyifli alışverişler dileriz.

 

Yorum Yazarak Katkıda Bulun