Eskiden sadece hazır meyve suyu tüketirken teknoloji sayesinde artık hemen herkesin evinde katı meyve sıkacakları ile mini meyve suyu fabrikaları kuruldu adeta. Bunu gören küçük mutfak aleti üreticisi markalar en iyi katı meyve sıkacağı modelini üretmek için adeta birbiriyle yarışıyor. Her geçen gün daha fonksiyonel ve faydalı katı meyve sıkacağı modelleri piyasaya çıkıyor.

Sebzelerin ve meyvelerin sularını sıkıp içmenin hem diyet hem de sağlık açısından faydası çok. Özellikle hastalıklardan korunmak için özellikle kışın taze meyve ve sebze suyu içmek gerekiyor. Bu nedenle evinizde bulunduracağınız bir katı meyve sıkacağı ile tüm ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Katı meyve sıkacakları nasıl çalışır?

Katı meyve sıkacakları genelde bıçak darbelidir. Genelde diyoruz çünkü son zamanlarda bıçakla parçalamadan ezerek içecek elde eden sıkacaklar da üretilmiştir.

Ezme işlemiyle suyu çıkan meyve / sebzelerin vitamin kaybı da minimum düzeydedir. Yaz & kış vitamin ihtiyacımızı karşılayan en iyi katı meyve sıkacağı modellerini sizler için bir kez daha gözden geçirdik ve son teknoloji ile üretilen ürünlerden bir kaçını paylaşmak istedik. Her keseye, her zevke uygun modeller olduğunu da belirtelim. Ürün fiyat ve model yelpazesini tavsiye ettiğimiz meyve sıkacaklarının kendi sayfalarını ziyaret ederek diğer seçenekleri de öğrenebilirsiniz.

En popüler katı meyve sıkacağı modelleri:

BOSCH MES4010

Renk: Gümüş- siyah Fiyat: 834.00 TL (590 – 834 TL aralığında) Güç: 1200 Watt Garanti Süresi: 2 Yıl
Seramik bıçağıyla meyve/ sebzelerinizi verimli ve sağlıklı biçimde sıkma kapasitesi, 84 mm’lik XXL geniş ağzıyla meyve/ sebzeleri kesip parçalamadan kolayca içine atabiliyor. Emniyetli ağzı sayesinde damlama ve sızma yapmadan temiz bir sonuç çıkartıyor, tek seferde 1.5 lt meyve suyu çıkarma kapasitesi, paslanmaz bıçak ve süzgeç, kolay temizlenme özelliği, yüksek kaliteli döküm alüminyum gövde, meyve/ sebzelerin sert ve yumuşaklığına göre üç farklı hız ayarı var. Myevelerin posasını ayrı bir haznede toplayabilir, her parçayı makinede yıkayabilirsiniz.

PHILIPS HR1919/70 AVAENCE Collection

Renk: Siyah Güç: 100 Watt Ürün Boyutu: 296 x 250 x 432 Ana Gövdesi: San Plastik Fiyat: 669.99 TL Garanti: 2 Yıl
Fiber Boost Teknolojisiyle tek düğmeye basarak içeceğinizin kıvamını seçebilir, ister bol lifli, isterseniz daha az yoğunlukta ferahlatıcı bir meyve suyu yapabilirsiniz. % 90 Geri dönüşümlü malzemeden yapılmıştır. Titreşim ve motor sesi oldukça azdır. Damlama, sızma yapmayan ağzı ve özel tasarım süzgeci bulaşık süngeriyle kolayca temizleyebilirsiniz. Posa, yuvarlak tasarımlı haznede toplanır. Sebze- meyveleri doğramaya gerek kalmadan XXL 80 mm’lik beslenme borusundan atabilir. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Sürahisi 1 lt. – Posa Kabı 2.1 lt. kablo yuvası entegre ve kablo uzunluğu 1 metredir.

ARÇELİK K1582

Güç: 200 Watt Renk: Siyah Ağırlık: 4.8 kg Sürahi Kapasitesi: 1200 ml. Posa Kabı Kapasitesi: 800 ml. Fiyat: 799 TL
Özel ezme teknolojisiyle sebze- meyveleri parçalamadan suyunu çıkarır. Böylece hem daha fazla meyve suyu elde eder hem de standart katı sebze- meyve sıkacaklarına göre % 80 daha fazla vitamin ve % 15 daha fazla homojen bir içecek hazırlamış olursunuz. Akıllı ekstraksiyon sistemiyle meyvenin özünü posasına değil suyuna aktarma yeteneğine sahiptir. Dondurulmuş meyve püresi aparatıyla farklı lezzetler hazırlayabilirsiniz. Dokunmatik kontrol paneli ile kolay kullanım sağlar. Özel motor tasarımıyla oldukça sessiz çalışır. Yine özel tasarlanmış kapak sayesinde sızma ve damlama yapmaz. Tabanındaki kaymaz slikon ayaklar sayesinde rahat ve sarsıntısız çalışmanızı sağlar.

SIEMENS ME35000TR

Renk: Mavi/ Gümüş Mavi/ Gümüş Güç: 700 Watt Hız Ayarı: İki Kadem Posa Haznesi Kapasitesi: 2 lt. Meyve Suyu Kapasitesi: 1.250 ml. Gövde: Paslanmaz çelikli plastik – Plastik Fiyat: 369 TL Garanti Süresi: 2 Yıl
73 mm, XL besleme ağzı sayesinde size meyve- sebzeleri parçalamadan bütün olarak hazneye atma olanağı sağlıyor. İçindeki ürünleri son damlasına kadar sıkma özelliğine sahip. Mikro gözenekli paslanmaz çelik süzgeci bulaşık süngeri yardımıyla kolayca temizlenebilir. Köpük ayırıcısı ile tortusuz içecekler hazırlar. Alüminyum kıskaçlı kapağıyla sızıntı ve akma yapmaz. Güvenli çalışma prensibiyle, kapanmamış veya oturmamış bir parçası varsa çalışmaz, böylece hem etrafı kirletmez hem de olası kazaların önüne geçer. Sert ve yumuşak sebze – meyveler için iki farklı hız ayarı ile istediğiniz meyve suyunu hazırlayıp, konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

PREMIER PRJ- 3340

Renk: Siyah- Gümüş Güç: 450 Watt Hız Kontrolü: 2 Kademeli Gövde: Paslanmaz çelik Blender Kapasitesi: 1.5 Lt. Kuru Yiyecek Öğütme Kapasitesi: 300 ml. Et Kıyma Kapasitesi: 500 ml. Fiyat: 219 TL. Garanti Süresi: 2 Yıl
Sebze- meyve parçalamanın yanı sıra kuru yiyecekleri öğütme ve et kıyma gibi fonksiyonlarını tek cihazda birleştirerek tüketiciye oldukça zengin seçenekler sunar. Sebze- meyvelerinizin % 60- 65’ini içeceğe dönüştürür. 65 mm çapındaki besleme girişi sayesinde elma, havuç, salatalık gibi sebze – meyveleri içine bütün olarak atmanıza imkân sağlar. 1 Litrelik ezme haznesi ile 550 ml. sebze/ meyve suyu kabına sahiptir. Paslanmaz çelik filtresi ile oldukça hijyeniktir. Motorunda ısınma koruyucusu ile güvenlik kilidi bulunur. Parçaları kolay ayrılır ve rahatlıkla temizlenebilir. Kapağı saydamdır. Tabanındaki kaymaz ayakları sayesinde içeceklerinizi keyifle hazırlayabilirsiniz.

Yorum Yazarak Katkıda Bulun